Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

8 powodów, dlaczego powinnaś stosować kwas azelainowy w pielęgnacji cery trądzikowej

Ocena (0 / 5,00)
Kwas azelainowy jest dobrze znany w kosmetyce jako środek normalizujący, wygładzający i przeciwzapalny. Jak te właściwości przekładają się na jego zastosowanie w pielęgnacji skóry trądzikowej? Dowiesz się z naszego artykułu.
 
 
kwas azelainowy do cery trądzikowej

 

1. Skutecznie zwalcza bakterie

Kwas azelainowy świetnie sobie radzi z bakteriami, między innymi Propionibacterium acnes, odpowiedzialnymi za powstawanie trądziku. Są to bardzo silne bakterie, charakteryzujące się dużą opornością na pozostałe antybiotyki. Nie wykazują jej jednak w odpowiedzi nawet na długotrwałe stosowanie kwasu azelainowego. Dzięki temu kwas świetnie się sprawdza w pielęgnacji skóry trądzikowej i łagodzeniu zmian. Zapobiega także powstawaniu kolejnych.
 

2. Działa przeciwzapalnie

Kwas łagodzi stany zapalne występujące przy zmianach trądzikowych i leczy je. Dzięki temu zmniejsza dokuczliwe objawy trądziku oraz szanse na jego rozprzestrzenianie się. To właśnie dlatego jest jednym z najskuteczniejszych składników kosmetyków do cery trądzikowej.
 

3. Zmniejsza wydzielanie sebum

Kwas azelainowy hamuje łojotok skóry, dzięki czemu świetnie się sprawdza w pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych. Jego regularne stosowanie daje zauważalny efekt w dość krótkim czasie.
 

4. Zmniejsza skłonność skóry do powstawania zaskórników

Kwas azelainowy przeciwdziała także nadmiernemu rogowaceniu skóry czyli głównej przyczynie powstawania zaskórników.  W ten sposób skutecznie ogranicza powstawanie grudek i krost oraz przyspiesza gojenie się już istniejących. Oprócz tego zmniejsza widoczność ujść gruczołów łojowych. To sprawia, że cera wygląda na gładszą.
 

5. Działa rozjaśniająco

Stosowanie kwasu azelainowego jest też zalecane w pielęgnacji skóry z tendencją do powstawania przebarwień. Substancja skutecznie hamuje działanie enzymu pobudzającego do wytwarzania melaniny. Dzięki temu zapobiega powstawaniu przebarwień. Oprócz tego rozjaśnia już istniejące, wyrównując koloryt skóry.
 

6. Hamuje powstawanie rumienia

Kwas zapobiega tworzeniu się nowych naczyń włosowatych w skórze. Dzięki temu widocznie zmniejsza rumień. To ważna właściwość, dzięki której stosuje się go w kosmetykach dla skóry borykającej się z problemem trądziku różowatego.
 

7. Nie podrażnia

Wbrew pozorom, skóra tłusta i z tendencją do powstawania wyprysków wcale nie wymaga silnej i drażniącej pielęgnacji. Wręcz przeciwnie – często do zaognienia zmian dochodzi właśnie z powodu stosowania silnych, podrażniających kosmetyków ze składnikami ściągającymi lub z zawartością alkoholu, który silnie wysusza. Jeśli borykasz się z problemem trądziku lub trądziku różowatego, zacznij stosować kosmetyki z kwasem azelainowym. Szybko zauważysz różnicę, a Twoja cera podziękuje Ci za delikatniejszą pielęgnację.
 

8. Zastępuje alergizujące składniki

W pielęgnacji skóry trądzikowej często poleca się kwas migdałowy lub glikolowy. Są to jednak składniki, które mogą podrażniać i uczulać. Alternatywą dla tych silnie działających substancji jest kwas azelainowy, który pozwala skutecznie walczyć z trądzikiem i nie podrażnia przy tym skóry.
 
Jak widzisz, kwas azelainowy świetnie się nadaje do pielęgnacji cery i pomaga walczyć z przyczynami oraz objawami trądziku. Skorzystaj z jego dobroczynnych właściwości i wylecz swoją skórę. Kwas azelainowy oraz gotowy Zestaw DIY z kwasem azelainowym 5% znajdziesz w naszym sklepie. 
 
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj